ARX ​​Equity Partners przejmuje czeskiego producenta żywności dla niemowląt

0
240

ARX ​​Equity Partners („ARX”) wraz z doświadczonym przedsiębiorcą z branży spożywczej Keith Dilworth zawarli wiążącą umowę dotyczącą przejęcia Nutricia Deva as („Deva”) od Danone Group.

Deva jest producentem deserów dla niemowląt i napojów owocowych z Republiki Czeskiej, o łącznej rocznej wydajności 24 000 ton, a także posiada certyfikaty bio i ekologiczne.

ARX ​​wspólnie z Keithem Dilworthem zobowiązali się przejąć Deva, aby rozszerzyć istniejący biznes poprzez dalszy rozwój organiczny i wykorzystać firmę jako platformę do nabywania uzupełniających dodatków. W ramach transakcji Deva zawrze umowę produkcyjną i będzie nadal produkować desery dla niemowląt pod markami Danone.

„Jestem podekscytowany współpracą z ARX i zdobyciem tak wysokiej jakości firmy i cieszymy się na kontynuację partnerstwa produkcyjnego z Danone Group. Jesteśmy przekonani, że Deva jest dobrze przygotowana do wykorzystania swojej silnej bazy aktywów, technicznego know-how i wykwalifikowanych pracowników, aby pozyskać nowych klientów w przyszłości „- mówi Keith Dilworth, który został dyrektorem generalnym Deva.

Przejęcie Devy będzie pierwszą inwestycją zrealizowaną z czwartego zarządzanego funduszu private equity ARX Equity Partners.

www.arxequity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here