Terra Firma i 21 Centrale Partners ogłaszają operację refinansowania dla Cleor

0
519

Terra Firma ogłosiła dziś swoją drugą inwestycję kapitałową w Cleor, firmę zajmującą się sprzedażą biżuterii, kontrolowaną przez 21 Centrale Partners, która prowadzi 140 sklepów w centrach handlowych we Francji. Inwestycja ma miejsce zaledwie miesiąc po transakcji z Equistone w związku z inwestycją w SportGroup.

Terra Firma ma przyjemność współpracować z innym szanowanym europejskim sponsorem, 21 Centrale Partners, który niedawno przejął DL Software, francuskiego lidera rozwiązań ERP dla MŚP, w transakcji typu Public-to-Private. Ta inwestycja stanowi alternatywę dla współinwestowania kapitału i umożliwi Cleor refinansowanie długu i przejście do kolejnej fazy wzrostu.

Andrew Géczy , CEO, Terra Firma, powiedział: „Umowa ta jest kolejnym dowodem strategii firmy Terra Firma w zakresie pozyskiwania kreatywnych transakcji w całej Europie. Cleor przeszedł znaczącą transformację w ciągu ostatnich kilku lat i niedługo wejdzie w kolejną fazę swojego rozwoju. Cieszymy się, że możemy współpracować z 21 Centrale Partners i zapewnić dodatkowy kapitał . ”

Gerard Pluvinet , prezes, 21 Centrale Partners, oświadczył:” towarzyszy nam Cleor od 2012 roku w okresie silnego wzrostu, podwajając liczbę sklepów, strukturyzowanie firmy i rozwój nowych kanałów dystrybucji. Wejście Terra Firma we współpracy z istniejącymi bankami oznacza jakość i potencjał firmy, która z sukcesem dostosowała się do bardzo dynamicznego rynku detalicznego . ”

Reed Smith LLP działał jako doradca prawny firmy Terra Firma, a Desfilis działał jako doradca prawny 21 Partnerów Centralnych.

www.21partners.com/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here