21 Concordia inwestuje w Apaczka

0
372

21 Concordia, fundusz private equity z grupy 21 Partners, nabył 42% udziałów w wiodącym operatorze logistycznym R2G Polska Sp. z o.o. Spółka działa jako profesjonalny broker zapewniając najwyższej jakości obsługę logistyczną firmom z sektora SOHO i SME działającym w obszarze e-commerce oraz innych tradycyjnych sektorach gospodarki, jednocześnie podnosząc efektywność działania największych firm kurierskich.

Oferowane przez R2G rozwiązania, w oparciu m.in. o platformę integracyjną apaczka.pl, pozwalają klientom Spółki istotnie obniżyć koszty usług logistycznych oraz znacząco usprawnić wewnętrzne procesy logistyczne. Spółka posiada również osobną platformę dostosowaną do obsługi klientów indywidualnych i osób prowadzących działalność gospodarczą – migiem24.pl.

Apaczka.pl jest obecna na rynku od 2009 roku. Zarządzający Spółką Grzegorz Iwaniuk i Radosław Nawrocki, przy wsparciu zespołu 21 Concordia, będą realizować wspólną strategię dalszego dynamicznego rozwoju poprzez:

– rozbudowę i udoskonalanie platform apaczka.pl i migiem24.pl,
– integrację apaczka.pl z kolejnymi platformami e-commerce,
– konsolidację branży pośredników usług kurierskich przy wsparciu środków finansowych Funduszu 21 Concordia,
– ekspansję na rynki zagraniczne przy wykorzystaniu doświadczeń zdobytych na rynku polskim, posiadane rozwiązania IT oraz wsparcia rynkowego 21 Concordia

Dariusz Górka, Partner Zarządzający 21 Concordia skomentował:„Apaczka.pl to wiodący podmiot na rynku pośredników usług kurierskich. Cieszymy się, że będziemy mogli aktywnie wspierać Spółkę i jej profesjonalny Zarząd w realizacji ambitnych planów rozwoju.”

„Zdecydowaliśmy się na współpracę z 21 Concordia ze względu na wspólną wizję rozwoju, doświadczenie 21 Concordia w realizacji strategii konsolidacji rynku oraz znajomość sektora e-commerce i usług logistycznych. Wierzymy, że przy profesjonalnym wsparciu Funduszu przyspieszymy tempo rozwoju Spółki wykorzystując możliwości pojawiające się na dynamicznie rozwijającym się rynku usług kurierskich” – powiedział Grzegorz Iwaniuk, Członek Zarządu R2G Polska Sp. z o.o.

Przed dołączeniem do grupy 21, Dariusz Górka był Partnerem w Warsaw Equity Holding, polskiej prywatnej firmie inwestycyjnej. Wcześniej, pracował w Prokom Investments, jednej z największych polskich firm inwestycyjnych.

www.21partners.com/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here