Abris sprzedał Mykogen Polska SA, wiodącego europejskiego producenta podłoży grzybowych

0
661
fot. Dariusz Iwanski www.iwanski.com.pl d.iwanski@interia.pl +48 601 362 305

Mykogen Polska SA rozwijał się dynamicznie w ciągu ostatnich pięciu lat pod zarządem Abris,  zarządzającego funduszem private equity, który inwestuje w Europie Środkowej i Wschodniej . Zgodnie z warunkami umowy przedwstępnej zawartej wczoraj, nowym właścicielem Mykogen będzie Greenyard NV, światowy lider świeżych, mrożonych i gotowych owoców i warzyw, kwiatów, roślin i mediów.

Fundusz Abris CEE Mid-Market Fund II przejął większościowy pakiet udziałów w Mykogen w 2012 roku, przyciągnięty potencjałem rozwoju zarówno firmy, jak i sektora. Polska jest obecnie największym producentem grzybów w Europie i ma jeden z najszybciej rozwijających się rynków. Technologia stojąca za substratem III fazy firmy Mykogen należy do najnowocześniejszych na świecie, a jej klientami są czołowi producenci grzybów. W 2016 roku Mykogen nabył Fungis, również polskiego producenta substratów, napędzając go na pozycję lidera rynkowego z prawie 20% udziałem w rynku.

” Integracja dwóch tak dużych i doświadczonych graczy nie była żadnym trudnym zadaniem, ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu obu zespołów osiągnęliśmy całkowity sukces projektu, o czym świadczy zainteresowanie tak wielu potencjalnych nabywców” –  wyjaśnia Tomasz Kujawa, menedżer w Abris odpowiedzialny za inwestycję Mykogen.

„Jesteśmy dumni, że po raz kolejny udało nam się pomóc polskiej, rodzinnej firmie z 40-letnią tradycją zrealizować jej ambitne plany rozwoju. Dzięki wsparciu Abris udało się zintensyfikować rozwój firmy m.in. poprzez wzmocnienie i rozbudowę zespołu zarządzania Mykogen, znaczne inwestycje w infrastrukturę produkcyjną i technologiczną, a także poprzez budowę dwóch nowych, najnowocześniejszych fabryk na Ukrainie. 

Cieszymy się, że wyniki nie tylko zapewniły grupie Mykogen długoterminowe zaufanie klientów, ale także w pełni potwierdzą naszą wybraną strategię biznesową „,  podsumowuje Paweł Gieryński, CIO Abris Capital Partners.

Wczorajsza podpisana umowa przedwstępna jest uwarunkowana uzyskaniem prawnej zgody organów nadzoru i osób trzecich. W związku z tym transakcja powinna zakończyć się w drugiej połowie 2017 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here