Monika Bronowska nowym Prezesem Zarządu Grupy Netsprint

0
521

Grupa Netsprint, polski lider marketingu technologicznego, wprowadza zmiany na stanowisku Prezesa Zarządu. Od listopada br. Grupą pokieruje Monika Bronowska, ekspert z ponad 17-letnim doświadczeniem w branży mediowo-marketingowej. Zastąpi Artura Banacha, który obejmie stanowisko Chief Strategy Officer.

W ostatnich latach Grupa Netsprint dynamicznie rosła w oparciu o rozwój organiczny i akwizycje w segmentach treści sponsorowanych i reklamy mobilnej. Zmiana na stanowisku prezesa to naturalny etap rozwoju, związany m.in. z planami ekspansji biznesowej na rynkach zagranicznych. Monika Bronowska będzie odpowiadać za integrację oferty wszystkich spółek z Grupy, obejmującej pełen zakres działań digital marketingowych, a także wzrost sprzedaży w Europie i kontakty ze strategicznymi klientami. Artur Banach, w nowej roli Chief Strategy Officer, skoncentruje się na rozwoju produktów i wdrażaniu nowych technologii.

„Nasza strategia zakłada dynamiczny rozwój w obszarze danych z wykorzystaniem unikalnych algorytmów i produktów, m.in. w oparciu o machine learning. W najbliższym czasie chcemy koncentrować się na integracji własnych technologii i kompetencji, tworząc dla naszych partnerów kompleksową ofertę marketingu internetowego” – mówi Monika Bronowska, nowa Prezes Zarządu Grupy Netsprint. „W związku z planami ekspansji na rynkach europejskich, jesteśmy otwarci na dalsze przejęcia i stale szukamy firm, z którymi możemy stworzyć właściwą synergię. Dzięki zaangażowaniu i możliwościom naszych inwestorów – Dirlango i Innova Capital – nie ograniczamy się do akwizycji wyłącznie wśród polskich start-upów” – dodaje Monika Bronowska.

Monika Bronowska ma ponad 17-letnie doświadczenie w rozwijaniu biznesu w międzynarodowych organizacjach, w których współtworzyła i wdrażała efektywne i wielokrotnie nagradzane strategie komunikacji dla największych polskich reklamodawców. Przed dołączeniem do Grupy Netsprint zajmowała stanowisko Chief Operating Officer w Publicis Media w Polsce. Wcześniej przez 5 lat, jako CEO zarządzała ZenithOptimedia Group (obecnie Zenith). Doświadczenie zdobywała również w agencji reklamowej i po stronie klienta, zajmując stanowisko Zastępcy Dyrektora Departamentu Komunikacji w Polkomtel.

„Dołączenie Moniki Bronowskiej do naszego zespołu umożliwi realizację długofalowych celów biznesowych Grupy Netsprint. Jestem przekonany, że jej kompetencje merytoryczne, zdolność budowania sprawnych, szybko rosnących organizacji oraz zrozumienie rynku agencyjnego pozwolą nam przenieść firmę na kolejny poziom jej rozwoju. Naszym wspólnym celem pozostaje budowa pozycji lidera marketingu technologicznego, który kompleksowo wspiera klientów w obszarze wykorzystania danych, jako naturalnego elementu strategii biznesowej” – mówi Artur Banach, który objął stanowisko Chief Strategy Officera.

Strategia marketingu napędzanego danymi

Grupa Netsprint, w skład której wchodzą spółki: Netsprint, LeadR, Email Network, Adrino, WhitePress, zamierza rozbudowywać portfolio produktów we wszystkich kanałach digital marketingu, czyli content marketing, display & programmatic, mobile, email marketing oraz video. Oferta Grupy koncentruje się wokół Netsprint Audience – platformy gromadzenia i zautomatyzowanego analizowania danych na temat użytkowników, która skupia ponad 92 mln cookies w Polsce. Za pomocą zintegrowanego ekosystemu reklamowego Grupy Netsprint reklamodawcy mogą dotrzeć do 24 milionów polskich internautów (97% zasięgu), na wszystkich największych polskich portalach i serwisach tematycznych.

***

O Grupie Netsprint:

Grupa Netsprint, lider marketingu technologicznego,  tworzy i sprzedaje narzędzia, technologie oraz kompetencje w zakresie efektywnego docierania do klientów w internecie. Siłą napędową platformy jest odpowiednie analizowanie gromadzonych danych na temat użytkowników (w samej Polsce to ponad 92 mln cookies). Za pomocą ekosystemu reklamowego Grupy Netsprint reklamodawcy mogą dotrzeć do 24 milionów polskich internautów (97% zasięgu), na wszystkich największych polskich portalach i serwisach tematycznych. Usługi oferowane przez Grupę Netsprint umożliwiają tworzenie spersonalizowanego przekazu reklamowego oraz jego emisję w formie reklamy natywnej, display, mobile, social media, w środowisku RTB / programmatic oraz e-mailingach. Grupa Netsprint to obecnie ponad 200 czołowych ekspertów z kluczowych obszarów digital marketingu.

Grupa Netsprint. Data-driven marketing

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here