Riverside znajduje wyraźny potencjał w firmie Glassboard Company

0
164

Firma Riverside zainwestowała w Clarus, Fort Worth w Teksasie, projektanta i producenta szkła i innych powierzchni do pisania na szkle.

Clarus produkuje i sprzedaje innowacyjne ścienne i mobilne tafle szklane, systemy szkła architektonicznego i powiązane akcesoria przede wszystkim dla klientów korporacyjnych, edukacyjnych, opieki zdrowotnej i rządowych. Firma produkuje produkty premium ze swojego zakładu w Teksasie i sprzedaje kanały architektoniczne i projektowe oraz komercyjne.

Firma wspiera swoją ofertę produktów wysokiej jakości z dbałością o jakość i obsługę klienta, dostarczaną przez ustaloną sieć sprzedaży i doskonałe relacje w branży. Clarus korzysta również z możliwości produkcyjnych, które pozwalają mu utrzymać wysoki poziom dostosowania, jakość i najlepsze w branży czasy realizacji.

„Clarus jest pionierem branży w dziedzinie tektury i jest liderem rynku w tym segmencie” – powiedziała Suzy Kriscunas, partner zarządzający Riverside. „Firma nadal dominuje na rynku płyt szklanych premium dzięki zaangażowaniu w innowacje, pasji do jakości i wzornictwa oraz doskonałej obsłudze klienta.”

Rynek płyt szklanych rozrósł się szybko, częściowo dzięki wielu zaletom funkcjonalnym i estetycznym, jakie oferują szyby na inne powierzchnie do zapisu.

 

„Clarus ma wiele dróg do dalszego wzrostu” – powiedział partner Riverside, Hunter Peterson. „Wraz z ciągłą zmianą w kierunku przestrzeni roboczych połączonych z wymianą tradycyjnych tablic, rynek płyt szklanych powinien nadal rosnąć na różnych rynkach końcowych”.

Riverside będzie współpracować z utalentowanym zespołem zarządzającym Clarus, aby wesprzeć dalszy rozwój na głównych rynkach, nowych branżach i lokalizacjach oraz w nowych kategoriach produktów.

Współpracując z Kriscunasem i Petersonem nad umową dla Riverside byli wiceprezydent Caroline Shettle, Associate Harrison Petts i Associate Charlie Cooper, wraz z Partnerem Operacyjnym Brianem Pottsiem i Kierownikiem Operacyjnym Haydenem Cotterillem. Dyrektor Origin, Jim Butterfield, skorzystał z szansy dla Riverside, a partnerka Anne Hayes pomogła zabezpieczyć finansowanie.

Jones Day i KPMG wsparły transakcję odpowiednio jako doradca prawny i doradca księgowy.

The Riverside Company

The Riverside Company to globalna firma typu private equity, która koncentruje się na przeprowadzaniu kontroli i niekontrolowanych inwestycji w rozwijające się firmy o wartości do 400 milionów dolarów. Od momentu założenia w 1988 r. Riverside zainwestowało w ponad 530 transakcji. Międzynarodowe portfolio firmy obejmuje ponad 80 firm.

Kontakt z mediami

Stephanie Fraser
Konsultant marketingowy
The Riverside Company
Cleveland: +1 216 344 1267
Londyn: +44 20 3077 1923

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here