Inwestycja franczyzowa Riverside znajduje nowy dom.

0
441

Firma sprzedaje The Dwyer Group, światowego lidera marek opartych na franczyzie

Firma Riverside sprzedała swoją inwestycję w Dwyer Group firmie Harvest Partners. Dwyer z siedzibą w Waco w Teksasie jest spółką holdingową 20 marek konsumenckich, z czego 17 to franczyzowe marki usługowe koncentrujące się na usługach mieszkalnych i usługach komercyjnych.

Historia Riverside z Dwyer sięga 2003 roku, kiedy to po raz pierwszy zainwestował. Opierając się na silnym kulturowym dopasowaniu i dużym potencjale, Riverside ponownie zainwestował w Dwyer w 2014 roku, wydając ostatnie trzy i pół roku szybko rozszerzając firmę na jedną z największych na świecie spółek-matek marek premium trade-service.

Kluczem do sukcesu inwestycji Riverside było agresywne podejście do strategicznych dodatków. Firma zintegrowała 11 dodatków w trakcie swojej działalności, pomagając rozwinąć sieć franczyzową Dwyer ponad 3200 franczyzobiorcom działającym w Stanach Zjednoczonych i pięciu krajach europejskich. EBIDDA Dwyer wzrosła o ponad 125% w czasie posiadania Riverside.

„Pracując z doskonałym zespołem zarządzającym, naprawdę zbudowaliśmy maszynę do wzrostu w Dwyer” – powiedział Suzy Kriscunas, partner zarządzający Riverside. „Dziś ma znacznie większy adresowalny rynek i jasną ścieżkę do dalszego sukcesu”.

Oprócz uzupełnienia i integracji dodatków Riverside pracowało nad ulepszeniem firmy i pozycjonowaniem jej tak, by stała się szybko rozwijającym się wielonarodowym podmiotem, jakim jest dzisiaj. Obejmują one udoskonalenie kadry kierowniczej z kluczowymi nowymi pracownikami, takimi jak dyrektor finansowy i główny specjalista ds. Strategii i marketingu, budowa nowej siedziby głównej firmy, opracowanie nowego systemu informatycznego i uruchomienie nadrzędnej marki Neighborly, która łączy wszystkie marki Dwyer.

„Stworzenie marki Neighborly było ważne, ponieważ ujednoliciło 20 najlepszych marek usług Dwyer pod jedną marką parasolową skierowaną ku konsumentom” – powiedział Meranee Phing, partner Riverside. „Inwestycja w system architektury centrów danych i opracowanie takiego systemu pomoże w ułatwieniu sprzedaży krzyżowej między tymi markami konsumenckimi. Miałem szczęście współpracować z Dwyerem pod obiema statystykami Riverside i cieszę się, że Dwyer będzie kontynuował swój sukces i rozwój „.

Mike Bidwell, prezes Dwyer, powiedział, że partnerstwo z Riverside po raz drugi okazało się niezwykle owocne.

„Niesamowite wsparcie Riverside, umiejętności i zasoby ich zespołu oraz pomyślne dodanie kilkunastu marek do Dwyer Group podczas tej drugiej inwestycji radykalnie ukształtowały trajektorię naszego wzrostu jako dominującego lidera w handlu usługami, pomagając ludzie naprawiają, utrzymują i poprawiają swoje właściwości „- powiedział Bidwell.

Współprzewodnicząca Dwyer Group Dina Dwyer-Owens znalazła się na pokładzie obu inwestycji Riverside.

„Riverside wybrał nas dwa razy, a my również dwukrotnie wybieraliśmy Riverside”, powiedział Dwyer-Owens. „Nasze wspólne wartości i zaangażowanie w tę samą wizję Grupy Dwyer pomogły w osiągnięciu znacznego sukcesu każdej inwestycji”.

Praca z Riverside przy inwestycji z Kriscunasem i Phingiem była Partnerem Operacyjnym Tomem Andersonem, wiceprezesem Jasonem Fultonem, Starszym Współpracownikiem Chase Eckertem i Associate Connor Ryan.

Harris Williams, William Blair i Jones Day powiadomili Riverside o transakcji.

The Riverside Company

The Riverside Company to globalna firma typu private equity, która koncentruje się na przeprowadzaniu kontroli i niekontrolowanych inwestycji w rozwijające się firmy o wartości do 400 milionów dolarów. Od momentu założenia w 1988 r. Riverside zainwestowało w ponad 530 transakcji. Międzynarodowe portfolio firmy obejmuje ponad 80 firm.

Kontakt z mediami

Stephanie Fraser
Konsultant marketingowy
The Riverside Company
Cleveland: +1 216 344 1267
Londyn: +44 20 3077 1923

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here