Abris ogłasza przetarg na przejęcie akcji WDX SA

0
932

Abris ogłasza przetarg na przejęcie akcji WDX SA

WOHO Holdings Ltd., spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., ogłosiła przetarg, oferując cenę 14,88 PLN za akcję. Fundusz pozyskał ostatnio 500 milionów euro od międzynarodowych inwestorów na inwestycje w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, co jest kolejnym projektem inwestycyjnym dostosowanym do jej strategii.

Subskrypcje będą przyjmowane od 8 stycznia do 6 lutego 2018 roku. Przewidywana data transakcji zakupu akcji na GPW to 8 lutego 2018 roku.

WDX SA oferuje unikalne, nowoczesne rozwiązania logistyczne, w tym projektowanie i instalację zintegrowanych systemów magazynowania i transportu w magazynach. Jest to szczególnie ważne w kontekście dynamicznego rozwoju globalnego handlu elektronicznego, który nie byłby możliwy bez wsparcia wyrafinowanych dostawców usług logistycznych, takich jak WDX.

„WDX SA jest dynamicznie rozwijającą się firmą o wiodącej pozycji rynkowej w szybko rozwijającym się przemyśle rozwiązań magazynowych. Biorąc pod uwagę globalny rozwój handlu elektronicznego i rosnący trend podwykonawstwa usług logistycznych, widzimy ogromny potencjał do dalszego rozwoju biznesu z jego założycielem, panem Dariuszem Bąkowskim. Niedawno Abris pozyskał trzeci fundusz – Abris CEE Mid-Market Fund III LP, z 500 milionami EUR dostępnymi do dalszych przejęć „ – powiedział Milorad Anđelić, Partner w Abris Capital Partners.

Dariusz Bąkowski, współzałożyciel WDX SA i Przewodniczący Rady Nadzorczej, dodał: ” Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Abris Capital Partners, która ma mocne doświadczenie jako partner w firmach rodzinnych. Z niecierpliwością czekamy na skorzystanie z ich silnego zaplecza finansowego, dostępu do ekspertów branżowych i doświadczenia w pomyślnie rozwijających się firmach, aby pomóc nam dalej rozwijać działalność zarówno w Polsce, jak i za granicą. „

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here